\
Standardowe rozmiary banerów

Świat bez standardów

Gdyby pominięto wprowadzanie standaryzacji wielu obiektów czy też budowli dziś panowałby ogromny chaos. Wystarczy przytoczyć niedaleką historię gdy to każdy telefon komórkowy posiadał własną ładowarkę. Produkcja kolejnych modeli złączy do zasilania w pewnym momencie wyprzedzała nowe wzornictwo telefonów. Dopiero gdy Unia Europejska zainteresowała się tematem rosnącej liczby bezużytecznych ładowarek na śmietniku, uznano pomysł wprowadzenia standaryzacji ładowarek i złączy do zasilania urządzeń przenośnych. Dzięki temu dziś praktycznie każde urządzenie przenośne można naładować za pomocą portu Mikro USB.

 

Współpraca między dużą liczbą podmiotów

Bez wprowadzania standardów żadna współpraca nie mogłaby mieć miejsca. Za pomocą wprowadzenia kilku sztywnych formatów reklam wyświetlanych na stronach naszych odbiorców, możemy kontrolować dodawane grafiki do naszego systemu. Internauci którym zależy na dobrej współpracy starają się dodawać banery zgodnie z ich rozmiarem tak aby wyświetlały się w odpowiednim miejscy i nie burzyły kreacji graficznej witryny. Reklamy które są niezgodne z wybranymi formatami będą z całą surowością usuwane z naszego systemu. Punkty przeznaczone na wyświetlanie tego baneru wrócą na konto użytkownika.

 

Typowe wielkości banerów ?

Typowymi rozmiarami banerów są najpopularniejsze formaty spotykane na stronach internetowych. Od 750x100 poprzez 350x250 aż do najmniejszego 468x60 pixela. Dopełnieniem tych formatów jest podwójna strefa która obsługuje reklamy 120 oraz 160 na 600 pixeli. Ostatnie dwie wielkości to banery pionowe wyświetlane wzdłuż treści reklamy. Pierwsze trzy formaty to kreacje wyświetlające banery poziome, są jednymi z najpopularniejszych formatów spotykanych w internecie.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Internet daje wiele możliwości
- Współpraca pomaga w rozwoju firmy