\
Wzajemna współpraca

Wiele witryn

W internecie jest bardzo dużo stron internetowych. Internauci nie mają szans w całym swoim życiu odwiedzić wszystkich z prostego powodu, nawet gdyby poświęcili na przeszukiwanie sieci całe swoje życie, zabrakło by im lat by skończyć swoje zadanie. Z tego samego powodu, jest tak duży nacisk kładziony na promocję i marketing. Strony które pomijają inwestycje w reklamy giną w otchłani internetu. Witryny które korzystają z mailingów, wyświetleń banerów czy pozycjonowania mają znacznie więcej klientów. A w dzisiejszych czasach, czasem kilku klientów więcej lub mniej decyduje o tym czy interes jest opłacalny czy też prowadzi do bankructwa. Dlatego właśnie współpraca witryn pomaga w wzajemnej reklamie. Internauci odwiedzający jedną witryn, mogą poznać adresy kolejnych stron których banery są prezentowane na odwiedzanej stronie.

 

Wydawcy i reklamodawcy

Nasz portal miałby bardzo poważne problemy z przetrwaniem gdyby nie miał wsparcia w istniejących od dawna witryn należących do grupy Ads-Center.NET . Grupa ta powstała całkowicie przypadkiem, podczas gdy jej właściciel tworzył pierwszą stronę, nie miał pojęcia o tym że stworzy korporację stworzoną z około 100 domen. Pierwsze strony które dołączyły do naszego systemu zagwarantowały możliwość stałego generowania wyświetleń banerów reklamowych. Z drugiej strony potrzebni byli pierwsi reklamodawcy. W tym charakterze wystąpiły inne strony należące do naszej grupy wydawniczej. Dzięki temu stworzyliśmy pierwsze wrażenie działającego organizmu. Takie wrażenie powoduje że kolejni wydawcy chętniej podejmują się instalacji kodów na swojej witrynie. Bez takiego podejścia można spisać projekt na zapomnienie. Pierwsza wersja naszego systemu była w ten sposób wprowadzana na rynek i nie odniosła sukcesu. Dlatego kolejna wersja tego projektu została pozbawiona wad rozpoznanych podczas poprzedniego wdrożenia.

 

Ważna jest współpraca

Bez wzajemnej współpracy często nie mamy szansy zaistnieć na rynku i dotrzeć do potencjalnych klientów. Jest to bolączką praktycznie każdego przedsiębiorstwa które powstaje za pomocą rąk rodziny lub samotnego biznesmena. Ograniczenia finansowe spychają inwestycje w marketing na dalszy plan. Jest to największym błędem ale i racjonalnym wyborem. Przy ograniczonym budżecie każdy kalkuluje i dokładnie ogląda każdą złotówkę zanim ją wyda. Gdy inwestycja jest niepewna to z racji rozsądnego zarządzania własnymi funduszami, ograniczamy wydatki na taki cel.