\
Reklama przy pomocy banerów

Banery reklamowe

Od dawien dawna na większości stron internetowych wyświetlane są banery reklamowe. Służą one do pozyskania pieniędzy na utrzymanie i rozwój serwisów. Często są znienawidzone przez internautów. Uważane za niepotrzebne, powodują że większość usług w internecie mamy dostępne za darmo. Reklamy w takiej formie występują w najróżniejszych rozmiarach, przy czym kilka stało się bardzo popularne. Najpopularniejsze rozmiary to 750x100 i 200, 120 i 160 na 600, 468x60, 250x250 lub 350x250. W tych formatach najczęściej oglądamy reklamy na stronach internetowych. Skorzystaj z darmowej wymiany banerów reklamowych między stronami internetowymi. Wypromujesz w ten sposób swoją witrynę i usługi.

 

Częstotliwość klikania

Reklama serwowana za pomocą banerów reklamowych jest najsłabiej odbierana przez internautów. Naprawdę bardzo rzadko zdarza się że internatu klika w baner zamieszczony na stronie internetowej. Wyjątkiem od reguły są promocje i rzeczy rozdawane za darmo. Aby podwyższyć tak zwany CTR z emisji banerów właściciele starają się targetować reklamy. Oznacza to że dopasowują reklamę i treść strony do siebie tak aby zwiększyć szansę na kliknięcie w reklamę odwiedzającego witrynę internautę. Jednak reklama przy pomocy banerów reklamowych w internecie ma znacznie głębszy wymiar swojego istnienia.

 

Jakie są inne korzyści ?

Wyświetlenia banerów na wielu witrynach powoduje że internauta oswaja się z marką, produktem czy usługą. To co reklamujemy staje się rozpoznawalne. W momencie gdy konsument będzie potrzebował takiej usługi to będzie wiedział gdzie się zgłosić. Reklama za pomocą banerów internetowych jest podobna w działaniu jak reklama telewizyjna. Rzadko bywa by kończyła się natychmiastową sprzedażą. Ale osiąga dla firmy inny wymiar korzyści. Uświadamia konsumentom że taka firma istnieje, że oferuje taki i taki produkt. Jest to wspaniałe wprowadzenie do kampanii reklamowej. W pierwszej kolejności można zamówić wyświetlanie banerów reklamowych w celu oswojenia odbiorców z tematem. Dopiero w następnym kroku można wprowadzać kampanie mailingowe i telefoniczne.Zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym blogu:
- Podsumowanie pierwszych dni naszego bloga
- Podbudowanie reputacji firmy